Staroba človeka je sprevádzaná vráskami, šedinami ale aj bohatou minulosťou, poznatkami a skúsenosťami.

        Pri príležitosti októbra mesiaca úcty k starším sa dňa 11. 10. 2013  uskutočnilo  v priestoroch ZpS a ZOS pri Regionálnej nemocnici Sobrance n. o.  stretnutie seniorov žijúcich v zariadení a členov Klubu dôchodcov  Sobrance. Seniori z  Klubu dôchodcov si prezreli priestory zariadenia, získali nové informácie a konkrétne predstavy o živote v takomto zariadení. Prvé chvíle podujatia boli sprevádzané najmä silnými emóciami a objatiami. Momenty  prekvapenia striedala radosť a dojatie zo stretnutia starých známych, priateľov, bývalých susedov. Seniori z Klubu si pre svojich priateľov pripravili pekný kultúrny program, po ktorom bolo pre nich nachystané pohostenie zo šikovných rúk  klientov zariadenia. Podujatie sa nieslo vo výbornej atmosfére plnej spevu, smiechu a radosti.

        Stretnutia sa zúčastnil aj riaditeľ nemocnice MVDr. Marián Petro, ktorý hostí privítal a po príjemných chvíľach strávených v ich spoločnosti sa so srdečným pozvaním na opätovnú návštevu s nimi rozlúčil.

Stretnutie malo obrovský význam a spoločne strávený čas bol pre  seniorov zariadenia pestrým osviežením ich všedných dní. Už teraz sa spoločne tešia  na ďalšie stretnutie.

 

                                                                             Mgr. Fedičová J.

Comments are closed.